Interplastics

O projektu

Společnost Interplastics, která se zabývá výrobou plastových výrobků a materiálů a jejich montáží, chtěla svým zaměstnancům dopřát příjemné pracovní prostředí. Tým našich kreativců a designerů připravil studii, která kancelářím zachovala pozitivní vlastnosti open space a zároveň dostatečnou míru soukromí na práci. Při redesignu pracovali s možností využít nové i stávající vybavení pracoviště.

Zóny kanceláří

Kuchyň, toalety, archiv, zasedací místnost, kancelář vedoucího a otevřený prostor, který je rozdělený oddechovou buňkou – tyto všechny zóny byly v projektu zahrnuté. Ústředním bodem, kolem kterého se má točit život ve firmě je takzvaná chill-out zóna uprostřed prostoru. Dalším místem, které pracovníkům nabízí soukromí, je kuchyňka. Rozložení nábytku a stěn jsme navrhli tak, že zaručuje informovanost pracovníků o důležitých událostech již při příchodu do kanceláře. Pracovní prostor u vnějších stěn poskytuje zaměstnancům dostatek přírodního světla. Jednotlivé kóje jsou mezi sebou odděleny stěnou z provazů, která jednak vizuálně rozděluje pracoviště, jednak může sloužit jako kreativní nástěnka pro zavěšování poznámek.

Mimo hlavní dění

Na opačné straně kanceláří v rohu je vyhrazen prostor pro archiv. Uvnitř místnosti je dostatečný prostor na umístění kopírky a dalších rušivých kancelářských strojů. Vedle archivu je pak prostor pro konferenční místnost, do níž je přístup přes chill-out zónu. Zbylá místnost slouží jako kancelář vedoucího. Je umístěna dost blízko odpočinkové části kanceláře, kde se odehrává veškerý neformální život společnosti.

Další reference