UNIFER Showreel 2019

UNIFER Showreel 2019

Podívejte se na výběr našich design & digital projektů.

WOLF HUNT

 

Vizuální identita
Web

O PROJEKTU

WOLF HUNT je brněnská headhunterská kancelář, která do osvědčených postupů práce head huntera přináší nejen své zkušenosti, ale také inovace v podobě nových technologií. Jejich přáním byl redesign webu, u jehož zrodu byl Unifer od samotného začátku.

VLČÍ BRAND

Cílem práce na rebrandu současného webu bylo reflektovat vývoj samotné firmy posledních 4 let. Komunikaci bylo třeba odlehčit a komunikovat přímočařeji a současně neztratit zapamatovatelnost “vlčího brandu”.

Dosavadní komunikace headhunterské firmy byla postavena na charakteru vlků a jejich reálných fotografií. Celkový vizuál nás zavedl do jejich světa v symbolice hledání ideálních klientů. Na nás nyní bylo tuto komunikaci posunout na novou úroveň.

PROCES TVORBY

Práci na webu jsme provedli co nejvíce analyticky na základě výkonnostních parametrů webu. Tím jsme optimalizovali strukturu webu na základní kameny pro nový vizuál. Ten byl zprvu velkým oříškem. Současný vizuál jsme rozebrali na primární složky, se kterými jsme začali úplně “na zelené louce”. Cílem byl minimalistický web, bez žádné “kosmetické grafiky”. Implementovali jsme pouze funkční prvky podporující vedení očí a průchodnost webu.

Například středovou kompozici, silné kontrasty nebo výrazné a krátké texty. Po nesčetných vizuálních iteracích jsme došli až k charakteristickým rysům samotných vlků a jejich propojení s lidskou historií v rámci staletí. Vlk byl vždy silným symbolem i ve starém Římě a často ho můžeme vidět zachyceného jako sochu …

Objevili jsme antickou krásu a propojili s naší novou vizí komunikace. Následně už vše dávalo smysl a vizuál rostl do minimalistické koncepce doplněné o silné grafické prvky z předchozí analýzy grafiky. Antiku jsme propojili s oktagonem nesoucím zákon vlka a bronzovou zlatou barvou symbolizující úspěch a prosperitu. Les se nám také neztratil, pouze jsme ho minimalizovali do vrstevnic na pozadí webu. Celkový výsledek splnil více než vstupní cíle. Tím naše práce samozřejmě nekončí. Web stále bude živý a bude se rozvíjet tak jako WOLF HUNT samotný.

Mám zájem o podobný projekt

Naše další Reference

Všechny reference