Linktree je aplikace, která vznikla v roce 2016 a od té doby usnadňuje práci nejen social media manažerům a influencerům. Určitě jste někdy četli větu: “Link v biu”. Přesně tam najdete Linktree, díky kterému ve svém biu můžete mít umístěných odkazů hned několik. Nejedná se ale o nástroj pouze pro uživatele, kteří svým sledujícím chtějí nabídnout více obsahu. Linktree můžete využít i pro tvorbu digitální vizitky nebo třeba v e-mailovém podpisu.

Obsah

Co je to Linktree

Jak jsme zmiňovali v úvodu, Linktree je nástroj využívaný především na Instagramu. Běžně totiž můžete do bia vložit pouze jeden odkaz. Když tam vložíte ten na Linktree, vaši sledující se pak dostanou ke kolika odkazům jen budete chtít. Využití pro něj ale najdete i na ostatních sociálních sítích, jako je LinkedIn, Twitter, TikTok, Facebook, Pinterest nebo Twitch. A nejen to. Jde o skvělý způsob, jak zahodit papírovou vizitku, šetřit naše životní prostředí a nahradit ji onlinovou. Není totiž nic jednoduššího, než na konferenci někomu nasdílet QR kód s vašimi údaji. Navíc online vizitka jen tak nepoletí do koše. 

Výhodou Linktree je, že je uživatelsky velmi přívětivý a vy si tak snadno zvládnete vytvořit vše, co potřebujete. V základní verzi je zadarmo a ve většinu případů si i s free verzí vystačíte. U odkazů můžete libovolně měnit konec URL a uživatele směřovat přesně tam, kam potřebujete. 

Jak Linktree využít

Linktree je pro business super nástroj, který vám usnadní hodně práce. Jako příklad uvedeme naši agenturu, protože sami Linktree používáme. Jako digitální agentura nabízíme řadu služeb, mezi které patří například design, tvorba webových stránek, video apod. Je logické, že v dnešní době budeme mít i sociální sítě, na kterých budeme chtít sdílet svou práci a know how. 

Konkrétně na našem Instagramu se můžete setkat s ukázkami našich prací, s novinkami z marketingového světa, užitečnými radami a tipy, ale také (teď to přijde) s odkázáním na bio a odkazy v něm. Když chceme naše sledující odkázat například na nový blogový článek, nebo marketingový kalendář, a nevyužívali bychom Linktree, uživatel by musel rozkliknout odkaz na náš web a hledat blog s posledním článkem

S Linktree je to ale mnohem jednodušší. Když si uživatel rozklikne odkaz ve vašem biu, dostane na výběr několik dalších odkazů, které si pojmenujete jak potřebujete, a jednoduše se tak dostane na poslední blogový článek, aniž by se musel čímkoliv složitě proklikávat 

Linktree na Instagramu Unifer

Jak jsme zmiňovali, jde také o skvělý způsob, jak zamávat papírovým vizitkám. Určitě se vám několikrát stalo, že jste na schůzce nebo nějaké konferenci dostali papírovou vizitku, kterou jste ztratili někde v kapse nebo vyhodili. Linktree jako digitální vizitka vám umožňuje lidem poskytnout QR kód, který jim okamžitě otevře veškeré informace o vás. A nemusí se jednat pouze o kontakt, sdílet můžete i své webové stránky, ukázky prací apod. 

Jak si nastavit Linktree

Pojďme si krok po kroku ukázat, jak si založit Linktree. Jako první krok jděte na web Linktree a vpravo nahoře klikněte na button “Sign up free”

Založení účtu Linktree 

Pro registraci stačí vyplnit velmi jednoduchý formulář se jménem a e-mailem.

Přihlášení na Linktree

Pak si vytvořte heslo a klikněte na “continue”. V dalším kroku vyplňte jméno

Jméno na Linktree

V následujícím kroku zaškrtněte možnosti, které nejvíce vystihují, v jakých oblastech se pohybujete

Linktree

Zvolíte variantu, se kterou chcete pracovat. Linktree vám automaticky zaškrtne Pro verzi, ale jak jsme psali v úvodu, většinou si vystačíte se základní free verzí

Verze Linktree

A jste tam! Teď přichází krok, kdy začínáte ladit svůj profil. Můžete si nastavit vlastní logozvolit barvu, která vám nejvíce vyhovuje. 

Výběr barev a loga na Linktree

Jak jsme zmiňovali výše, celé Linktree je velmi intuitivní, takže vás celým procesem provede krok po kroku. Po nahrání loga a zvolení vzhledu už přidáváte první odkazy

Přidání odkazů na Linktree

Vložíte nejprve URL adresu

Vložení URL adresy na Linktree

Po kliknutí na tlačítko “Add” se vám odkaz propíše a vy si můžete změnit název odkazu a přidat i vlastní obrázek, který bude v přehledu odkazů vidět. 

Úprava odkazu v Linktree

Pak už jen libovolně přidáváte a odebíráte odkazy podle toho, co zrovna potřebujete sdílet. Ať už jde o poslední blogový článek, vaše webové stránky nebo váš kontakt

V momentě, kdy potřebujete s kýmkoliv své Linktree sdílet, stačí kliknout na “Share your Linktree”

Sdílet Linktree

V tom momentě se vám na levé straně rozbalí možnosti sdílení, kdy Linktree můžete přidat na různé sociální sítě, poslat někomu odkaz nebo jednoduše vytvořit QR kód, který můžete sdílet s kýmkoliv a kdekoliv. 

Možnosti sdílení Linktree