Rauchenberg

Corporate identity – navržení nového loga, vizitek, dodacího listu, faktury, propagačních letáků, propagační plachty, rollupu, emailového podpisu a razítka.

 

Zadání:

Vytvoření kompletní Corporate Identity Rauchenberg společně s navržením nového loga, vizitek, dodacího listu, faktury, propagačních letáků, propagační plachty, rollupu, emailového podpisu a razítka. Identita měla vycházet z rakouské konzervativnosti a hlavně spolehlivosti. Neměla být nikterak honosná, ale spíše se přiblížit lidem z vesnic, kteří stále topí palivovým dřívím. Dle přání klienta mělo být ústředním prvkem celého loga písmeno R.

Řešení:

Začátek celé identity se odvíjel od vzhledu loga, které přišlo na řadu jako první. Klientovi bylo předloženo 5 návrhů. Ta pokrývala široké spektrum „osobností“, od velmi konzervativních až po hravé, ale stále umírněné a seriózní.

Po následném klientově výběru a finálních úpravách se začalo pracovat na celé firemní identitě, která by společně s logem vytvořila jeden celek. Vytvoření materiálů probíhalo tak, aby k sobě vše ladilo a bylo jasně identifikovatelné, o jakou společnost jde. Použity byly prvky lesa, jako hlavní spojení s dřevem, které podněcuje klid a pohodu.  Součástí byl také brand manuál. 

Mám zájem o podobný projekt