Power Future

Tvorba business plánu na základě analýzy činnosti a tvorbě finančního plánu.

Zadání:

Cílem společnosti Power Future bylo se svým, na českém trhu úspěšným projektem, zaměřeným na čištění solárních panelů, expandovat do USA. Pro expanzi na tak velký trh však společnost potřebovala dodatečné zdroje na pokrytí nevyhnutných investic. Při své cestě za hledáním investora proto oslovili UNIFER, aby jim pomohl s vytvořením business plánu, který by potenciálním investorům ukázal výhody tohoto projektu.

Našim úkolem tedy byla analýza všech faktorů spojených s činností projektu a vytvoření finančního modelu, který bude předpovídat úspěšnost společnosti Power Future v USA.

Řešení:

Americký trh je ve srovnání s českým hodně odlišný a proto jsme museli zvyčejné analýzy provést ještě pečliveji. V průzkumu nám hodně pomohla transparentnost amerického solárního trhu a množství agentur, které dispunují velkým objemem dat o solárním businessu v USA.

Už v prvních fázích práce na business plánu jsme zjistili, že přesvědčit potenciálního investora pro společnost nebude těžká úloha, zejména kvůli jediněčnosti používané technologie, která nemá ani v USA obdoby.

Tento předoklad jsme si následně ověřili po dokončení finančního modelu, z kterého vplynulo, že projekt má obrovský ziskový potenciál, jak pro autora, tak i pro potenciálního investora.

Business plán jsme dokončili, předali společnosti Power Future, která ho využila a nyní, díky investičnímu partnerovi, kterého našla brzy začíná v USA budovat svůj americký sen.

Reference:

Na začátku spolupráce mi UNIFER sliboval kreativní a inovativní prostředí, kde mi dodají řešení mého projektu s profesionálním přístupem – a to za zlomek ceny jako u  zavedených poradenských společností. A UNIFER svůj příslib splnil.

Díky spolupráci s UNIFERem jsem poznal tým, ktery se dokázal nadchnout pro projekt a dotáhnout ho do posledního detailu. Primárním účelem UNIFERu je poskytnut zkušenosti z praxe primárně studentům, musím vsak přiznat, že nakonec jsem se nejvíce naučil já sam. Chci se celému týmu poděkovat za přijemnou spolupraci a teším se na další společné projekt.

Jan Vystrčil, POWERFUTURE corp.

 

 

 

Mám zájem o podobný projekt