“SEO audit nikdy nebyl jednodušší,” píší uživatelé ContentKingu ve spokojených recenzích a chválí si skvělý software i kvalitní support. Český nástroj brněnského start-upu za vás hledá chyby, monitoruje váš web a neustále hlídá stav vašich stránek z pohledu SEO. Dokonalé. Nebo ne?

Unifer blog recenze úvodní obrázek

Obsah

Jak Content King vypadá a co v jeho království najdeme

V porovnání s ostatními nástroji vypadá ContentKing vzhledově vážně dobře. Jednoduché nástěnky s barevnými grafy, přehlednými daty a smysluplně uspořádanými oddíly vám ukážou přesně to, co potřebujete. Moderní vzhled zaujme a hodnocení stránky podle „zdraví“ nebo „důležitosti“ v rámci webu je intuitivní a efektní.

U každé části webu dostanete přehledně seznam chyb a návrhů co zlepšit, abyste si doplnili „zdraví“ svého webu na maximum. ContentKing hlídá obsah od H1 nadpisů po alt texty obrázků, všímá si rozbitých linků, Open Graphů, chybějících meta popisků ale i třeba napojených analytických nástrojů nebo prošlého SSL certifikátu.

Content King data

Rozšíření do Chromu a něco navíc

Jedná se o webovou aplikaci, takže není nutné cokoliv stahovat. Pokud ale máte stahování rádi, určitě můžete využít příležitosti a pořídit si rozšíření do Chromu, které vám dovolí sledovat stav jednotlivých částí webu přímo při jeho procházení. Užitek v tom po chvilce používání úplně nevidím, nebo jsem aspoň nenašla žádnou přidanou hodnotu oproti aplikaci, ale na druhou stranu to vypadá kouzelně a při hledání konkrétních věcí na větších webech to může usnadnit práci.

Kromě dat, která si ContentKing nasbírá sám, můžeme nástroj propojit s Google Analytics a Google Search Console a užít si ještě více zábavy i s vypůjčenými metrikami z Google nástrojů. Do budoucna se plánují i další integrace, třeba Adobe Analytics. Podporuje také propojení se Slackem, aby upozornění o problémech mohl posílat přímo zodpovědnému členovi týmu.

Když pominu samotný nástroj, každý si chválí skvělý support a za zmínku stojí také hezký blog a ContentKing akademie, kde si každý může osvěžit základy SEO.

Content King admin

Platí se zlatem aneb stojí to za to?

ContentKing nemá žádnou neplacenou verzi, a tak si za jeho používaní připlatíte. Ceník začíná na 690 Kč za měsíc za nejlevnější balíček. Věřím, že se to vyplatí, ale je důležité si uvědomit pro koho je tento nástroj určený. Pro menší společnost s jedním, dvěma weby bude asi taková investice zbytečná. Určitě ale každému doporučuji vyzkoušet si alespoň čtrnáctidenní free trail, už jen za ten uspokojivý pocit, že máte někde najednou přehledně sepsáno, co všechno je špatně, to stojí.

Výhody ContentKingu

  • Webová aplikace – netřeba nic stahovat
  • Přehledný a příjemný vzhled
  • Propojení s dalšími nástroji (GA, GDS, Slack…)
  • Nepřetržitý monitoring 24/7
  • Neomezený počet webů, projektů i uživatelů

Nevýhody ContentKingu

  • Žádná neplacená verze (kromě čtrnáctidenního trialu)
  • Je potřeba na začátku určit horní hranici, kolik stránek chcete trackovat
  • Chybí rank tracking a obecně cokoliv s klíčovými slovy